Demonštrácia
Reklama

Na Václavskom námestí sa proti Zemanovi zišlo približne 20 tis. demonštrantov požadujúcich od senátorov, aby podali ústavnú žalobu na prezidenta Miloša Zemana za vlastizradu. Akciu usporiadal spolok „Milión chlivek pro demonstraci“. Podľa slov predsedu spolku im vadí Zemanova náklonnosť k Rusku a jeho vyjadrenia po odhalenej účasti Ruských agentov na výbuchu vo Vrběticích. Demonštrácia prebiehala pokojne.

Za posledních osm let Zeman ukázal, že není radno ho podceňovat a že nesmíme spoléhat na slušnost a Ústavu. Nic takového on neuznává. Všechno, co během svého mandátu učinil ve vztahu k Rusku, má jednoznačné pojmenování – velezrada. Vládne nám zrádce z Hradu,

prohlásil předseda spolku Benjamin Roll

Podľa slov polície, demoštrácia prebiehala pokojne a ľudia sa snažili dodržiavať pandemické opatrenia. Snažili sa dodržiavať odstupy a všetci mali rúška. Preto polícia nemusela výrazne zakročiť.

Demonštranti sa včera 29.04.2021 podvečer zišli v hojnom počte aj v desiatkach českých miest a niektorí si priniesli, aj transparenty ako „Zeman vlastizradca“, „nie sme Rusko“ alebo „nie sme zbožie“. Mávali vlajkami Českej republiky a Európskej únie. Tým jasne ukázali, kde Česka republika patrí a nebudú tolervať ruské vpády na suverénne územie zvrchovaného štátu.

Demonštrácia v súlade so zákonom

Akcie sa podľa verdiktu Najvyžšieho správneho súdu, ktorý zrušil obmedzenia počtu účastníkov na demonštráciách a označil ho ako protiústavný, mohlo zúčastniť neobmedzený počet ľudí. Organizátori dopredu vyzvali demonštrantov, aby sa dali otestovať na covid – 19 a dodržavali rozostup a mali nasadenú ochranu úst a nosa počas celej akcie!

Na demoštráciach vystúpili ako rečníci také osobnosti, ako Michael Kocáb hudobník a bývalý minister pre ľudské práva a bývalý senátor Zdeněk Papoušek.

Reakcia prezidentského paláca

Na akciu „Milon chvilek pro demonstraci“ reagoval aj hovorca prezidenského paláca Jiří Ovčáček. Ten na svojom Twetteru napísal počas demonštrácie status.

Milion chvilek nenávisti opět dokázal, že s pravdou a láskou nemá nic společného,

Jiří Ovčáček

Zdroj: https://www.idnes.cz video: youtube/Milion Chvilek foto: FB/milionchvilek