jablko
Reklama

Neuveriteľné sa stáva opäť pravdou. Nové jablko Cosmic Crisp vzniklo vďaka dlhoročnému úsiliu a miliónov dolárov Washingtonských pestovateľov. Vysokoodolné jablko je ušite na mieru chuti zákazníkov. Toto jablko údajne vydrží čerstvé a šťavnaté aj rok, potom, čo do neho zahryznete a uložíte ho späť do chladničky.

Znie to neuveriteľne, ale je to pravda. A, ako je to možné? Toto nové jablko nehnedne a po rozrezaní ostáva stále biele. To znamená, že neobsahuje toľko polyfenolov. Polyfenoly tvoria skupinu hlavných antioxidantov, ktoré ochraňujú bunkové membrány a DNA nášho tela, čím preventívne pôsobia proti vzniku mutácií zapríčiňujúcich rakovinu.

V konečnom dôsledku zahryznúť do takého jablka nie je až taká výhra, ale stále väčšie nároky zákazníkov, pestovateľov a distribútorov tlačia šľachtiteľov k takýmto produktom. Hlavne, aby dobre vyzeralo, chutilo a vydržalo do obdobia mimo sezónu. Keď je jeho hodnota najvyššia a bolo možné na ňom parádne zarobiť.

Podľa slov moderátora TVnovín si Slovensko takéto projekty za milióny eur nemôžeme dovoliť a špeciálne odrody sa k nám len dovážajú a testujú na naše podmienky.

Nová doba prináša nové potraviny.

Uvedomujem si aj ťažkú dobu. Keď je všetko drahé, nie je na nič čas. Vlastne ani čas uvariť si domáce chutné jedlo. A reťazce sa tak trocha aj prispôsobujú zákazníkom. Všetci, čo ma dobre poznáte viete, že cestujem a rád spoznávam nové kultúry a zvyklosti. Môžem konštatovať, že vo vyspelých krajinách, ktoré som navštívil, ako príklad uvediem Holandsko, Nemecko aj USA. Som si všimol narastajúci trend polotovarov v regáloch reťazcov. Aj, keď si človek chce niečo chutné uvariť. Máte na výber s vakuovo baleného sortimentu alebo už z veľkého množstva hotového vakuovo baleného jedla a šalátov.

V tejto súvislosti ma napadá otázka. Kam smerujeme naším konzumom a nárokmi na potraviny? Čo to spôsobí v našom tele? Nenastane náhodou nejaký deficit výživových látok a tým si vlastne sami podkopávame zdravie? Napíš mi, čo si o tom myslíš. Čo si si ty všimol napríklad v tvojom okolí a supermarkete. V akom pomere sú čerstvé potraviny a akom vakuovo balené polotovary a jedlá?

Zdroje: TVnoviny, Zdravopedia Foto: pixabay