protest
Reklama

Nikdy som nečakal, že sa práve ja dožijem návratu do stredoveku. V dobe digitaliácie pokroku a veľkých úspechov modernej medicíny. Sa pri sledovaní následkov a niektorých krokov spoluobčanov a vlád počas pandémie covid-19 naozaj vraciame do stredoveku.

Každá krajina rieši svoje problémy po svojom. Niektoré tvrdšie, iné sa k pandémií stavajú laxnejšie, ale sú aj také, ktoré popierajú existenciu tohoto ochorenia. Pritom je nepopierateľný fakt, že na následky covid-19 zomrelo vo svete už viac ako 2 694 094 ľudí. A ďalšie následky vyčíňania tohto vírusu ešte len vyplávajú na povrch.

WHO (Svetová Zdravotnícka Organizácia) vyzvala postihnuté štáty touto katastrofou. Aby sledovali a zaznamenávali aj následky po vyliečení pacientov. Pomohli im v návrate do normálneho života. Áno, aby im pomohli. Pretože, nie malému percentu týchto obetí vírusu. Ostal darček do konca života v podobe trvalých následkov. Coronavúrus je multysystémové ochorenie. Teda nenapadá len pľúca, ale aj iné orgány ľudského tela.

V najnovšej štúdií lekárov z Edinburskej univerzity, ktorí skúmali ultrazvukové snímky srdca pacientov postihnutých covid – 19. Zistenia boli strašidelné. Až u 55 percent z nich zistili nejaké problémy so srdcom a každý siedmi mal pritom známky „vážnych abnormalít“.

Jedna vec sú, teda odborné štúdie, ktoré si každý môže vyhľadať z relevantných zdrojov. A druhá vec sú samotní ľudia. Niektorí to nechcú chápať, niektorí to nedokážu a iný zasa zámerne zneužívajú situáciu na boj proti autoritám a systému.

Covid – 19 nás vrátil do stredoveku!

Po celej Európe sledujem protesty sprevádzané rabovačkymi. Protestujúci odmietajú opatrenia vlád a Slovensko nie je žiadna výnimka. Časť z nich si ani nevie pripustiť možnosť, že pandémia existuje a popierajú celú jeho existenciu. Celú pandémiu opisujú ako sprisahanie vlády proti občanom, aby z nich urobili otrokov a mali ich pod kontrolou. Pravdu povediac je to tak absurdná myšlienka ako to, že môj pes poletí pravidelným spojom na Mars k veterinárovi. Jednoducho sci-fi.

Autority nastavujú mantinely, ale čo sa deje medzi týmito mantinelmi je na nás.

Psychologička Lenka Rušarová hovorí v rozhovore pre Forbes.sk

V mnohých krajinách Európy nastali neprimerané protesty proti pandemickým opatreniam (covid-19). Polícia však rázne zakročila, zatýkala a rozohnala demonštrantov vodnými delami a obuškami.

„Vezmite so sebou toľko zábavnej pyrotechniky, benzínu a všetkého ostatného a dajte všetkým svojim priateľom vedieť, že tento zákaz vychádzania zničíme !!!! Dnes máme v pláne zosadiť políciu a zničiť ju !!!“ píše do skupiny Telegram RELLEN NEDERLAND 🇳🇱☠️ používateľ menom Skkrr Mishtooo.

Protesty sa rýchlo stali násilnými. V rôznych mestách – vrátane Haagu, Tilburgu, Enschede, Venla, Roermondu, Amsterdamu, Rotterdamu a ‚s-Hertogenbosch – sa výtržníci zrazili s políciou, ktorá na kontrolu situácie použila kone, psy, vodné delo a slzný plyn.

No uznajte sami. Kde sa podel zdravý rozum? Komu toto prospeje? Ak sa ti článok páčil, alebo máš iný názor podeľ oň na našom Facebooku.


Ďalšie články autora MHN.

Zdroje: forbes.sk, dw.com Foto: pixabay video: youtube-De Telegraaf