policia na socialnej sieti
Reklama

V poslednej dobe sledujem na sociálnych sieťach, ale aj v médiách. Tvrdé zásahy polície proti ľuďom, čo nerešpektujú pandemické opatrenia a výzvy polície. Mnohonásobne prezdieľané virálne videa ako polícia pacifikuje občanov. Často krát sa stretávajú s nepochopením a nerešpektovanie opatrení či polície je hitom internetu.

Aby sme si ujasnili, kde vlastne vzniká problém. Na Slovensku, ale aj v Česku a Európe platia určité pandemické opatrenia. Polícia dohliada na ich dodržiavanie a občas sa stretáva s extrémnymi prípadmi. Nie len, že sa porušujú pandemické opatrenia. Ale doslova taký ľudia nechcú polícií oznámiť ani svoju totožnosť. Polícia má v tom prípade len jedinú možnosť. Predviesť podozrivého na zistenie totožnosti na oddelenie policajnej stanice.

A tu je kameň úrazu. Keďže podozrivý nechce preukázať ani svoju totožnosť. A odmieta spolupracovať. Polícia zakročí a oprávnene. Nerešpektovanie výzvy policajta môže výsť takéhoto podozrivého pekne draho. Tobôž ak sa zistí, že má ostať v domácej karanténe pre pozitivitu na covid – 19. Vrcholom všetkého je. Keď vidím, ako sa zneužívajú ich vlastné deti ako štít a ospravedlnenie na to, že polícia konala tvrdo pred dieťaťom.

Ale je to naozaj vina polície? Nestačilo si jednoducho nasadiť rúško, rešpektovať pokyn príslušníka poriadku a ísť si svojou cestou? Zrejme nie. Treba si zobrať za rukojemníka dieťa a vykrikovať pustite ma mám tu dieťa. Ako by sa tým dalo ospravedlniť porušovanie zákona. Aký dáva potom taký rodič príklad svojím deťom?

Nerešpektovanie opatrení v číslach. Krutá pravda!

Od 1. januára do 7. marca zaznamenala polícia 86 priestupkov otvorenej prevádzky, 609 prípadov nedodržiavania nariadenej karantény, 10 167 nenosenia rúšok a 20 360 priestupkov zákazu vychádzania. Dohromady to je 31 222 priestupkov. Oznámila polícia na svojej sociálnej sieti.

To je obrovské číslo. Niektorí ľudia kašlú na opatrenia, ale pritom nariekajú, že máme v nemocniciach plno infekčných pacientov a obviňujú vládu za úmrtia pacientov pozitívnych na covid – 19.

Na druhej strane sú zasa odporcovia konšpirátori a dezinformátori, ktorí zľahčujú celú pandémiu. Ešte k tomu pridám indivíduá, ktoré sa pýšia na sociálnych sieťach, ako obchádzajú opatrenia. Nevynímajúc tých, čo sa verejne dotazujú, ako sa vrátiť zo zahraničia a obísť tak karanténu. Taká klasická otázka.

Neviete mi poradiť, či sú kontroly a či prejdem?

Môžete sledovať v skupinách Slovákov a Čechov žijúcich za hranicami. A teraz mi povedzte. Kto môže za pandémiu. Vlady? Vedci? Lekári? Policajti? Či my sami?


Zdroj: FB/ polícia slovenskej republiky Foto: pixabay

2 myšlienky k článku “Nerešpektovanie opatrení a polície. Konflikty do extrému!”

Už nie je možné pridávať komentáre