Sputnik V
Reklama

Potajomky nakúpená neregistrovaná vakcína Sputnik V od Ruska, otriasa celou vládou. Premiér SR Igor Matovič a Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí mali „gule“ a vyjednali od Rusov Sputnik V.

Aj keď nám neverili, získali sme pre Slovensko 2 000 000 vakcín Sputnik V, ktoré zachránia tisíce životov.

Igor Matovič

Neviem síce či náš pán Premiér očakával krízu, ktorú môžeme sledovať, ale mne v prvom momente preblesklo hlavou. Že sa na vládu valí hromada nešťastia. Nie, preto, že náš pán Premiér a Minister zdravotníctva nakúpili Ruskú vakcínu. Ale, preto, že akosi popredu neinformovali verejnosť a nerokovali o týchto krokoch so svojimi koaličnými partnermi.

Pre Sputnik V chce SaS a Za ľudí rekonštrukciou vlády

Dnes strana SaS na svojej sociálnej sieti oznámila, že chce otvoriť debatu o rekonštrukcii vlády. Zo statusu je dosť zrejmé, že im došla trpezlivosť a nepáči sa im štýl vládnutia s Premiérom Igorom Matovičom. Zároveň však vylúčila predčasné voľby. Aj keď sa zdá, že im vadí štýl vládnutia Igora Matoviča, neviem sa zbaviť pocitu. že to je práve pre Sputnik V.

Ale povedzme si úprimne, čakal vôbec niekto, že SaS-ka vydrží vo vláde tak, ako je dohoda urobená dnes? Stačí sa ohliadnuť do minulosti. Je to ako vo vzťahoch, ak tam bola nevera raz, kľudne môže byť aj 2 či 3 krát. Toto možno pochopia tie staršie ročníky, keď bola ešte, ako taká morálna zábrana a takéto konanie sa odsudzovalo. Na riešenie problémov bola vzájomná tolerancia pochopenie a komunikácia.

Áno presne tak, komunikácia je niečo, čo tejto vláde chýba. A to na všetkých stranách. FB statusy lietajú z jednej strany na druhú a občas mám pocit, že rokovanie vlády prebieha na sociálnych sieťach. Nedávno sa k tomuto rokovaniu pridala aj Veronika Remišová zo strany (Za ľudí). V jej statuse na FB sa vyjadrila, že nepodporuje očkovanie neregistrovanou vakcínou. A usudzujem, že Igorov nákup nesie dosť ťažko.

Boris Kollar boduje, ako otec na pravom mieste

Avšak jedna svetlá chvíľka dnes predsa len bola. Boris Kollár mnohonásobný otec a predseda strany (Sme rodina) vyzval koaličných parnerov, aby sa prestali správať ako malé deti na pieskovisku. Pozval partnerov k Andrejovmu „ostrouhlému stolu“ aby začali spoločne obrusovať tie hrany. Dnes 03.03.2021 o 17:00 v budove Národnej rady.

Ale moc sa netešte, Richard Sulík a Veronika Remišová miesto toho, aby rokovali o probléme najskôr s partnermi. Bežali k pani Prezidentke Zuzane Čaputovej. Mali sa tam rozprávať o možnej rekonštrukcii vlády aj o tom, čo robiť, aby už občania neboli svedkami hádok. Tak dúfajme, že im naša milovaná „BIG mom“ poradila a uvidíme, ako dopadne to obrusovanie hrán v Národnej rade.

Zdroj: FB – Sme rodina / FB – SaS / FB – Veronika Remišová / FB – Igor Matovič Foto: pixabay

3 myšlienky k článku “Najväčšia kríza Slovenskej Vlády! Môže za to Sputnik V.”

Už nie je možné pridávať komentáre